Wywiad: Adam Milwiw-Baron | Homerecording

Wywiad: Adam Milwiw-Baron

Niewiele mamy w naszym kraju miejsc, w których można kształcić umiejętności w dziedzinie produkcji muzycznej. Wyróżnia się na tym tle Szkoła Muzyki Nowoczesnej we Wrocławiu, której założycielem jest Adam Milwiw-Baron – producent muzyczny, kompozytor, na co dzień muzyk zespołu Pink Freud. O jego ścieżce muzycznej, systemie edukacji oraz zarządzaniu jedyną w Polsce szkołą produkcji muzycznej przeczytacie w wywiadzie przeprowadzonym przez Piotra Kardasa.

Muzyka była w twoim życiu od zawsze?

Tak, muzyka była od zawsze w moim życiu. Byłem dzieckiem, które ciągle w coś stukało, chodziło i śpiewało. Dźwięk to była taka tkanka, która mocno oddziaływała na moje zmysły.

Czy muzyka taty miała wpływ na twoje zainteresowania?

Gdy byłem mały, to muzyka taty była dla mnie jakimś totalnym abstraktem, ale muzyka zawsze była w domu obecna. Mieliśmy z bratem czerwony adapter i płyty z piosenkami Fasolek i różnymi słuchowiskami. Puszczaliśmy je z babcią. Robiliśmy sobie zestawy perkusyjne ze wszelkiego rodzaju misek, których w tamtych czasach, na początku lat 80., nie mieliśmy w nadmiarze, i mama się zawsze trochę denerwowała, gdy taka miska pękała. Później, gdzieś na początku podstawówki, dostaliśmy od taty malutki magnetofon kasetowy z możliwością nagrywania – Panasonic. To na nim więc odbywały się jakieś pierwsze próby rejestracyjne. Tak naprawdę tworzenie muzyki zaczęło się w momencie, gdy z bratem bardziej świadomie podchodziliśmy do tematu abstrakcyjnej materii – muzyki. Było to na przełomie podstawówki i liceum. Pamiętam kupowanie jakichś starych gitar z komisu. Mimo że brat uczył się wtedy gry na saksofonie, a ja na trąbce, to ciągnęło nas do gitar. Nie wiem czemu. Może dlatego, że gitara to ikona pewnego buntu, narzędzie rewolucji? W końcu gitarę trzyma się tak jak karabin i zupełnie inaczej oddziałuje to na faceta niż trąbka czy saksofon. A więc od gitar się zaczęło. Później było słuchanie już konkretnych rzeczy, wyszukiwanie nowych inspirujących gatunków muzycznych. No i mieliśmy nowy radiomagnetofon dwukasetowy z wejściem mikrofonowym.

Można było nagrywać.

Rzeczywiście, można było przegrywać z jednej kasety na drugą i przez mikrofon nagrywać trzecią partię. Wiadomo, że po sześciu przegraniach z kasety na kasetę te początkowe partie bardzo cierpiały na jakości, ale można było składać w ten sposób pierwsze wielośladowe „nagrywki”. Po drodze pojawił się jeszcze syntezator Casio CZ1000 czy coś takiego – stara maszyna z rzadką syntezą PD. Na nim odbywało się pierwsze klepanie bitów z ręki.

Czy to było oczywiste, że będziesz edukował się w kierunku muzycznym?

Nie, po drodze chciałem zostać lekarzem, informatykiem i nawet byłem na egzaminach wstępnych do wyższej szkoły oficerskiej (śmiech). Miałem dużo różnych pomysłów.

Ale kończyłeś szkoły muzyczne?

Tak, skończyłem podstawówkę muzyczną i liceum muzyczne im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. Później wylądowałem na studiach, też im. Karola Szymanowskiego, ale w Katowicach, na wydziale jazzu na trąbce.

Dlaczego trąbka?

W czwartej klasie szkoły podstawowej poczułem, że nie chcę grać tylko na fortepianie, ale też na jakimś innym instrumencie. Bardzo mi się wtedy podobały trąbka oraz puzon. Tata powiedział: „Adam, trąbka!”. Ja powiedziałem: „OK, nie ma sprawy”, za co mu bardzo dziękuję (śmiech).

Przechodziłeś przez wszystkie szczeble edukacji muzycznej, aż zostałeś magistrem sztuki. Czego ci brakowało w publicznym systemie edukacji?

Przede wszystkim tego, że muzyka, którą się pasjonowałem i której słuchałem, była nieobecna w murach i klasach, gdzie odbywałem edukację. Nie mogłem się nauczyć takiej muzyki, którą chciałem grać i kochałem najbardziej. To nie znaczy, że nie lubię muzyki klasycznej czy jazzu, bo je uwielbiam, natomiast muzyka elektroniczna czy – nazwijmy to roboczo – hybrydowa, czyli elektroakustyczna, była w zasadzie nieobecna.

Gdzie zatem jej szukałeś?

To był głównie czas tworzenia się zespołu Miloopa. A także czasy, kiedy graliśmy na żywych instrumentach modulowanych przez różne efekty i na komputerach stacjonarnych z monitorami CRT – takimi wielkimi żarówkami. Jeździliśmy na koncerty z myszką, klawiaturą i trąbką obok. Wszystko było podłączone przez gniazdo mikrofonowe bezpośrednio w karcie w komputerze, gdyż nie było sprzętu i interfejsów, które gwarantowałyby lepszą jakość i komfort użytkowania. W moim życiu były wtedy różne eksperymenty związane z muzyką klubową. Pierwsze Eklektik Sessions graliśmy w nieistniejącym już klubie Droga do Mekki. To były udane, fajne i dające dużo radości inicjatywy. Takie drum’n’basowe jam sessions. W tamtym okresie współpracowałem też z duetem producenckim Niewinni Czarodzieje, czyli śp. Maceo i Envee. Do tego gościnne występy wśród zespołów, które tworzyły w takim elektroakustycznym klimacie, czyli np. z Kanałem Audytywnym. To był ten poligon, na którym wraz z moimi przyjaciółmi zdobywaliśmy praktyczną wiedzę – metodą prób i błędów. Błędów było dużo, ale prób jeszcze więcej, więc rezultat był dodatni (śmiech).

Przyszedł taki moment, że chciałeś mieć własne studio nagraniowe?

Zawsze marzyliśmy z bratem o studiu. Jeździliśmy np. do Norwegii pracować na budowie, po to żeby zarobić na instrumenty. Brat zbierał na pierwszy wzmacniacz Mesy, ja na sampler i studia. Zawsze między słowami i między maźnięciami pędzlem pojawiał się pomysł, żeby zrobić własne studio – centrum dowodzenia wszystkim. Taka była koncepcja.

Gdzie powstało studio?

Bardziej pracownia muzyczna. Patrząc na zdjęcia Capitol Records czy Abbey Road, trudno to nazwać studiem, ale jest to na pewno miejsce, w którym powstało kilkanaście płyt, kilka zostało też zmiksowanych i wyprodukowanych. Znajduje się w piwnicy mojego domu rodzinnego i nazywa Piwnica pod Baronami. Rodzina mieszkała na parterze, a piwnica była pod nami, dlatego mój dziadek, śp. Adam Baron, tak to nazwał. Swego czasu było to miejsce, gdzie spotykała się wrocławska bohema, wielu artystów było częstymi bywalcami. Działy się tam ciekawe, fajne i kreatywne rzeczy. Jak widać, miejsce na pracownię muzyczną idealne.

Kiedy zacząłeś prowadzić warsztaty z produkcji muzycznej?

Przyszedł moment, kiedy wielu ludzi pytało mnie, jak robić pewne rzeczy, i prosiło, żeby podzielić się tą wiedzą, którą samemu wydarłem spomiędzy kabli i spalonych mikrofonów (śmiech). To nie był jeszcze czas, gdy pomyślałem o tym, żeby to jakoś zinstytucjonalizować i zebrać do kupy w formie szkoły, jednakże już wtedy faktycznie jakąś wiedzą się dzieliłem. Tak naprawdę moment, kiedy zacząłem udzielać się dydaktycznie, nadszedł wtedy, gdy sam szukałem formy dokształcenia siebie. Znalazłem ofertę szkoły realizacji dźwięku we Wrocławiu, ale jak ją przeczytałem, to stwierdziłem, że to ja mógłbym tam uczyć. Wysłałem więc list motywacyjny i przyjęto mnie od razu. Uczyłem tam przez jakiś czas, lecz to nie było miejsce, w którym sam chciałbym się uczyć, będąc na początku nauki produkcji muzycznej. Po jakimś czasie stwierdziłem, że chcę to zrobić samemu i w taki sposób, jakiego oczekują ludzie, którzy pragną do takiej szkoły uczęszczać.

Zanim jednak powstała szkoła, prowadziłeś cykliczne warsztaty właśnie w Piwnicy pod Baronami.

Tak, od tego się zaczęło. Prowadziłem je z moimi przyjaciółmi, czyli Wojtkiem Orszewskim, gitarzystą z Miloopy, z którym stawiałem pierwsze muzyczne kroki, i Pawłem Konikiewiczem, pianistą, kolegą z liceum muzycznego. Okazało się, że jest bardzo dużo ludzi, którzy chcą się uczyć produkcji muzycznej, inwestować w swój rozwój pieniądze i chodzić na zajęcia. Nasi pierwsi słuchacze byli bardzo zadowoleni. Z tego narodziły się bardzo fajne znajomości, które trwają do dzisiaj i pozwalają nam rozwijać SMN. Z wieloma naszymi byłymi słuchaczami współpracujemy do dziś na różnych płaszczyznach.

To były podwaliny pod stworzenie Szkoły Muzyki Nowoczesnej?

Pomysł na zrobienie tej szkoły cały czas gdzieś był z tyłu głowy. Gdy miałem osiemnaście lat, chciałem się zapisać do tego typu szkoły, ale w Polsce taka nie funkcjonowała, a zagraniczne były za drogie. Po osiemnastu latach od tego momentu dalej nie było takiej szkoły w Polsce. Ewidentnie ktoś coś gdzieś przegapił. Zauważyłem równocześnie, że formuła warsztatów w piwnicy nam nie wystarcza. Nie byliśmy w stanie zrealizować programu, który opracowaliśmy w taki sposób, żeby był najbardziej efektywny, więc podjęliśmy z moimi przyjaciółmi decyzję, że robimy szkołę z prawdziwego zdarzenia. Ze skromnym budżetem i dzięki własnej pracy udało nam się stworzyć miejsce, w którym zgrupowana jest masa pięknych ludzi, którzy pasjonują się muzyką. Co najważniejsze, tymi ludźmi są zarówno słuchacze, jak i nauczyciele. To dla mnie ważne, aby to miejsce przyciągało osoby, które rzeczywiście kochają muzykę i jej tworzenie. Mają tę wrażliwość muzyczną. Równocześnie ważne jest, aby było to miejsce, w którym niczego nie brakuje, również od strony zaplecza sprzętowego, które pozwoli na zrealizowanie większości muzycznych pomysłów, jakie przyjdą do głowy. Żeby słuchacze mieli dostęp do niego, kiedy tylko chcą, tak aby spełniali swoje marzenia, nie mając tego sprzętu w domu na co dzień. Dzięki temu nauczyciele mogą w komforcie i kreatywnej atmosferze realizować swój program nauczania, mając do dyspozycji każdy typ sprzętu, jaki jest dzisiaj na rynku w użyciu.

Na co postawiłeś od samego początku?

Postawiłem na spełnianie marzeń i nieograniczanie ich nikomu. Mamy trzy pracownie muzyczne w pełni wyposażone. Każda z nich ma monitory odsłuchowe, mikrofon, interfejs, kontrolery, instrumenty analogowe oraz cały zestaw instrumentów wirtualnych. W większości pracowni stoją interfejsy Universal Audio Apollo z kolekcją wtyczek UAD-2, które dają możliwość zdobywania umiejętności w używaniu urządzeń analogowych i poznawania ich typów. Mamy masę instrumentów elektronicznych, do tego dwa studia nagrań. Jedno przeznaczone do nagrań typu sound design i udźwiękowiania. Drugie jest większe – mamy w nim prawie stumetrowy liveroom, który pomieści orkiestrę kameralną i isolation booth. Jest tam 38 topowych analogowych preampów, możemy nagrać w zasadzie wszystko, co nam przyjdzie do głowy. Mamy też salę komputerową wyposażoną w 10 komputerów iMac, kontrolerów Ableton Push z interfejsami Focusrite i słuchawkami KRK. Na każdym komputerze w szkole znajduje się pełna wersja Logica i Abletona.

Czy wszystkie pomieszczenia są dostępne dla słuchaczy?

Tak. Jeśli ktokolwiek kiedykolwiek marzył o tym, żeby mieć pracownię muzyczną wyposażoną w sprzęt z najwyższej półki, to te pracownie są u nas w szkole. Są dostępne. Są po to, żeby słuchacze nie musieli marnować czasu na zarabianie pieniędzy na sprzęt, bo ten sprzęt jest tutaj. Niech przyjdą do szkoły, niech zdobywają wiedzę i o miejsce do pracy się nie martwią.

Na co kładziesz nacisk w kształceniu?

Przede wszystkim na to, żeby rozbudzać entuzjazm w pracy nad muzyką. Chodzi o to, żeby słuchacze zobaczyli, że skoro taki stary gość jak ja dalej ma radochę z robienia nawet prostych rzeczy i z tego, że słyszy dźwięki, czyli drgające powietrze wokół siebie, to oni też mogą zarazić się tym sposobem poznawania i odczuwania świata. Aby dźwięki, które do nich trafiają, wywoływały u nich radość i mobilizowały do kreatywnej, twórczej pracy. Przykładam wagę do naturalnego stymulowania tej kreatywności. Do tego nacisk musi być postawiony głównie na samorozwój, na pracę. Bardzo często powtarzam, że ja nikogo niczego nie nauczę, mogę tylko pokazać, jak można się o wiele szybciej nauczyć tego, czego się pragnie. Mogę pokazać ślepe zaułki, w które nie trzeba wchodzić, bo ja już w nie wlazłem, a to zawsze skutkowało albo straconym czasem, albo zniszczonym sprzętem.

Jakich przedmiotów może się spodziewać osoba, która będzie chciała zostać waszym słuchaczem?

W samej Policealnej Szkole Produkcji Muzycznej są to przedmioty związane bezpośrednio z tworzeniem muzyki, czyli produkcja muzyczna plus ćwiczenia. Do tego technika produkcji muzycznej, miks i mastering, udźwiękowienie i reprodukcja utworów muzycznych oraz synteza dźwięku i profesjonalny sprzęt nagraniowy, czyli przedmiot, który pozwala obcować z różnymi rodzajami nowoczesnych sprzętów wykorzystywanych w studiu nagraniowym, a także porównywać je. Dodatkowo homerecording, czyli coś, co do tej pory było traktowane z przymrużeniem oka, a powoli staje się w pewien sposób standardem w branży. Są też przedmioty teoretyczne związane z tym, że muzyka ma swój własny język, czyli teoria muzyki i kształcenie słuchu, jak również zajęcia z fortepianu, żeby móc tę wiedzę przekuć w czyny. Język angielski branżowy jest realizowany w taki sposób, że słuchacze uczą się na nim obsługi sprzętu, tłumacząc instrukcje obsługi, książki i podręczniki do nauki Abletona czy oglądając filmy dokumentalne o powstawaniu różnych gatunków muzycznych lub instrumentów. Jest też historia muzyki nowoczesnej i produkcji muzycznej, czyli analizowanie utworów w formie audycji muzycznych; swego rodzaju wdrapywanie się po konarze muzycznego drzewa genealogicznego, którego gałąź rosła przez ostatnie 120 lat. To rozjaśnia bardzo wiele odnośnie do samych szczegółów stylistycznych pomiędzy gatunkami muzycznymi. Są też takie przedmioty jak prawo i promocja w branży muzycznej – o tym, jak młody artysta może zaprezentować swoją twórczość, jakie są kanały dystrybucji informacji o niej, które z nich są efektywne, a które nie. Fundamenty z prawa autorskiego i ochrony wartości intelektualnej to coś, z czym każdy artysta na pewno będzie się spotykał, a tego za bardzo nie ma gdzie się nauczyć. Zresztą prawo też jest nowelizowane i trzeba być z tym na bieżąco. Mamy też przedmiot o nazwie psychologia efektywności zawodowej – to temat często pomijany, lecz kluczowy, gdyż będziemy pracować z innymi muzykami, czy to jako realizatorzy lub producenci muzyczni, czy jako członkowie własnego zespołu. Przecież najfajniejsze w muzyce jest to, że to zabawa zespołowa.

Za pół roku wyjdą ze szkoły pierwsi absolwenci. Kim są słuchacze?

Słuchacze są bardzo różni. Są osoby, które przyszły rozwinąć swój warsztat typowo producencki, czyli kreatywny. Są osoby, które stawiają mocno na realizację nagrań, czyli – tak to nazwijmy – studyjny aspekt pracy z muzyką nowoczesną. Są też osoby, które po prostu kochają muzykę i przyszły do szkoły dowiedzieć się, jak ona jest robiona; jak to wygląda po podniesieniu maski silnika. Nie wiążą swojej przyszłości z pracą w branży, bo są np. filmowcami albo fotografikami, których po prostu ciekawi muzyczny proces twórczy. Nasi uczniowie mają od osiemnastu do czterdziestu kilku lat. Pochodzą z bardzo różnych miejsc w całej Polsce. Mamy też słuchaczy z Berlina, Oslo i jedną słuchaczkę z Austrii. To jest naprawdę miłe wiedzieć, że z całej Europy przyjeżdżają Polacy, żeby uczyć się w takiej szkole w swoim rodzimym kraju. Tak jak mówiłeś, po tym semestrze, który będzie się kończył latem 2018 roku, wyjdą pierwsi absolwenci i będą mieli możliwość przystąpienia do egzaminu zawodowego – po to, aby uzyskać tytuł technika realizacji dźwięku. To jest państwowy tytuł zawodowy ze specjalizacją montaż nagrań i realizacja nagrań.

Kim są nauczyciele?

To ludzie, którzy fascynują mnie miłością do muzyki, którzy oprócz tego, że mają wiedzę na jej temat, to wykorzystują ją w praktyce. Są twórcami, nagrywają płyty, miksują, produkują, koncertują, piszą książki o muzyce, opracowują nowe urządzenia i projektują nowe instrumenty do tworzenia muzyki. Przede wszystkim jest to grupa, która kipi muzyczną kreatywnością i są niesamowicie autentyczni. Nasza szkoła jest miejscem, gdzie znajdziesz tylko ludzi, którzy są prawdziwi w tym swoim graniu i w zabawie z muzyką. Tu nie spotkasz teoretyków z wypasionym wykształceniem. Muzykę trzeba grać, trzeba ją wypychać z głośników czy strun swojego instrumentu. Znajdziemy wśród naszej kadry wybitnych instrumentalistów, producentów, mikserów, sound designerów. Są to m.in. Jacek Miłaszewski, Kuba Sojka, Konrad Belina-Brzozowski, Wojtek Orszewski, Marek Pędziwiatr, Piotr Kardas, Mikołaj Ferenc, Grzegorz Turczyński, Paweł Konikiewicz i kilka innych cudnych osób. Wszyscy są ludźmi, którzy bardzo mnie inspirują.

Co się dzieje aktualnie w szkole?

W tym momencie oprócz sesji egzaminacyjnych na koniec semestru ruszyliśmy z rekrutacją na kolejny semestr rozpoczynający się w lutym. Każdą osobę, która kiedykolwiek zastanawiała się, jak muzyka jest tworzona, albo sama tworzy już muzykę i chce wiedzieć, jak wydobyć z siebie pokłady kreatywności i rozwinąć warsztat, gorąco zachęcam do tego, aby odwiedziła szkołę i została naszym słuchaczem. Muszę tu zaznaczyć, że każdy słuchacz ma dostęp do całego zaplecza sprzętowego szkoły. To jedyne w ten sposób zorganizowane i tak wyposażone miejsce w Polsce, oddane słuchaczom do dyspozycji całkowicie za darmo poprzez system internetowych rezerwacji.

Jakie masz plany rozbudowy szkoły?

Oczywiste jest, że będziemy rozwijać szkołę. Chcemy, żeby sprzętu było jeszcze więcej oraz żeby dostęp do niego był ułatwiony. Będziemy zwiększać liczbę pracowni muzycznych, które umożliwią trening i rozwój naszym słuchaczom. Drugą, ale w zasadzie najważniejszą rzeczą jest to, że zaczęliśmy bardzo dużo inicjatyw, które dzieją się poza murami naszej szkoły. Jedną z nich jest WaxEaters Beat Session, czyli wydarzenie przeznaczone dla beatmakerów działających w stylistyce hip-hopu. Drugie wydarzenie to Synth Attack, związane przede wszystkim z muzyką elektroniczną i hardware’owymi nowoczesnymi instrumentami. Mowa tu o syntezatorach. Razem z firmami AudioTech, Novation, Arturia i Teenage Engineering zrobiliśmy już dwie takie trasy po Polsce. Opinie były na tyle entuzjastyczne, że niedługo będzie kolejna. Warto śledzić naszą aktywność na FB, gdyż na pewno będziemy organizować ją na przełomie zimy i wiosny w kilku miastach w Polsce. Do tego dochodzi masa warsztatów otwartych, które promują nowoczesne środki wyrazu i nowoczesne środki twórcze wśród przedszkoli i szkół, żeby uwrażliwić dzieci i młodzież na muzykę, pokazać im, że muzyka nie bierze się sama z siebie, jak to wielu sądzi. Nie wystarczy odpalić aplikacji z grooveboxem na smartfonie, wcisnąć play i mieć muzykę. Ta muzyka, której słuchamy w radiu, na koncertach i imprezach, to skomplikowany proces twórczy. Często może być oparty na bardzo prostym pomyśle, lecz to jednak proces, który składa się z wielu ciekawych szczegółów i aspektów. Wiedza ta uwrażliwia człowieka i pozwala patrzeć na świat muzyki w trochę inny sposób; zwracać większą uwagę na zjawiska, które dzieją się wokół niego, które na co dzień wydają się oczywiste, ale wcale takie nie są, bo skądś się biorą. Chodzi o rozwój świadomego słuchania.

Czego sobie życzysz w 2018 roku?

Życzę sobie tego, aby na świecie panowały miłość i pokój. Żeby nie było wojen, żeby ludzie się kochali i szanowali. Żeby nie narzucali się innym. Nie muszą być równi, mają być wolni.

To ja życzę ci, żebyś miał nadal dużo energii. Zarażaj nią innych ludzi.

Dziękuję!

Rozmawiał Piotr Kardas.

*zdjęcia udostępnił Adam Milwiw-Baron
Piotr Kardas

Producent muzyczny, sound designer, beatmaker oraz instrumentalista. Autor książek „Homerecording Dla Każdego”, „Homerecording Level Up” i "Homerecording Hasła". Posiada międzynarodowy certyfikat firmy Apple z programu Logic Pro.

Komentarze są wyłączone

Polityka prywatności Homerecoding4all.com – informacje o cookies

Podanie danych osobowych, a także zgoda na ich przetwarzanie są całkowicie dobrowolne. Wszelkie przekazane nam dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie i celu, na jaki wyraziłeś zgodę.

Prosimy, abyś pamiętał, że w każdej chwili masz prawo do aktualizacji lub całkowitego usunięcia swoich danych osobowych. Możesz to zrobić samodzielnie, jak i korzystając z naszej pomocy, której chętnie udzielimy.

Zapewniamy Cię, że nasza firma przestrzega restryktywnej polityki bezpieczeństwa danych osobowych. Twoje dane osobowe są u nas bezpieczne i dokładamy wszelkich starań, aby poziom ten z roku na rok był coraz wyższy. Wierzymy, że zapoznanie się z naszą polityką prywatności pozwoli Ci poczuć się bezpiecznie i cieszyć z korzystania z Homerecording4all.com.

I. Kto jest administratorem danych osobowych Homerecording4all.com?
Administratorem danych osobowych serwisu Homerecording4all.com (dalej Administrator), czyli odpowiedzialnym za zapewnienie bezpieczeństwa Twoim danym osobowym jest (adres siedziby):

Piotr Kardas Production
ul. Żarecka 42B/54
42-208 Częstochowa
NIP: 949-212-62-42
REGON: 122427557

Działalność wpisana do: CEIDG.

II. Cookies – Twoje dane osobowe, które pobierane są automatycznie po wejściu na Homerecoding4all.com.
Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika Homerecoding4all.com.
W ramach Homerecoding4all.com stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.

W ramach Homerecoding4all.com stosowane są następujące rodzaje plików cookies:

§ „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Homerecoding4all.com; np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania;

§ pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Homerecoding4all.com;

§ „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Homerecoding4all.com;

§ „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Homerecoding4all.com;

§ „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika. Użytkownicy Homerecoding4all.com mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Homerecoding4all.com. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania przeglądarki internetowej.

A. Homerecoding4all.com (serwer)
System informatyczny, z którego korzysta Homerecoding4all.com automatycznie gromadzi w logach dane związane z urządzeniem, z którego korzystasz łącząc się z Homerecoding4all.com. Dane te gromadzone są jedynie w celach statystycznych i dotyczą: typu urządzenia, systemu operacyjnego, rodzaju przeglądarki internetowej, rozdzielczości ekranu, głębi kolorów, IP, dostawcy usług internetowych, czy adres wejścia na Homerecoding4all.com i są wykorzystywane jedynie w procesie optymalizacji Homerecoding4all.com w celu zapewnienia jak największej wygody korzystania.

Dane te nie są nigdy łączone z danymi podanymi, o których mowa w III części i stanowią jedynie materiał do analizy statystycznej i mechanizmów korygowania błędów systemowych.

B. Homerecoding4all.com (cookies)
Homerecoding4all.com wykorzystuje technologię „cookies”, czyli plików tekstowych umieszczanych na Twoim urządzeniu, w celu umożliwienia Homerecoding4all.com rozpoznania Ciebie i dostosowania Homerecoding4all.com do Twoich potrzeb.

Homerecoding4all.com wykorzystuje cookies do:

1. zapamiętania Twoich preferencji wyświetlania Homerecoding4all.com (sesja trwa 30 dni, po czym cookie jest kasowane);

2. tworzenia statystyk i raportów oglądalności funkcjonowania Homerecoding4all.com.

Jeżeli nie zgadzasz się na umieszczanie na swoim urządzeniu plików cookies możesz zablokować ich umieszczenie odpowiednio konfigurując swoja przeglądarkę internetową. Informacje jak to zrobić znajdziesz w plikach pomocy swojej przeglądarki internetowej. Niestety w przypadku zablokowania plików cookies pochodzących z Homerecoding4all.com nie możemy zagwarantować jego poprawnego działania.

Jeżeli zgadzasz się na umieszczanie na swoim urządzeniu plików cookies, ale po zakończeniu odwiedzin w Homerecoding4all.com chciałbyś je skasować, możesz to zrobić bez ryzyka a informację o tym jak, to zrobić znajdziesz w plikach pomocy swojej przeglądarki internetowej.

C. Google Analytics (cookies)
Google Analytics wykorzystuje technologię „cookies”, czyli plików tekstowych umieszczanych na Twoim urządzeniu, w celu umożliwienia przeanalizowania przez Homerecoding4all.com źródeł ruchu i sposobu, w jaki odwiedzający korzystają z niego.

Google gromadzi na swoich serwerach dane pozyskane z umieszczania na urządzeniach plików cookies i korzysta z tych informacji w celu tworzenia raportów i świadczenia innych usług związanych z ruchem i korzystaniem z internetu.

Google może również przekazywać te informacje osobom trzecim, jeżeli będzie zobowiązana to uczynić na podstawie przepisów prawa lub w przypadku, gdy osoby te przetwarzają takie informacje w imieniu Google i Clicky.

Dane te nie są nigdy łączone z danymi podanymi, o których mowa w III części i stanowią jedynie materiał do analizy statystycznej i mechanizmów korygowania błędów systemowych.

Jeżeli nie zgadzasz się na umieszczanie na swoim urządzeniu plików cookies możesz zablokować ich umieszczenie odpowiednio konfigurując swoja przeglądarkę internetową. Informacje jak to zrobić znajdziesz w plikach pomocy swojej przeglądarki internetowej. Niestety w przypadku zablokowania plików cookies Google nie możemy zagwarantować poprawnego działania Homerecoding4all.com.

Jeżeli zgadzasz się na umieszczanie na swoim urządzeniu plików cookies Google, ale po zakończeniu odwiedzin w Homerecoding4all.com chciałbyś je skasować, możesz to zrobić bez ryzyka, a informację o tym jak to zrobić znajdziesz w plikach pomocy swojej przeglądarki internetowej.

D. Cookies pochodzące z serwerów partnerów Homerecoding4all.com.
Homerecoding4all.com korzysta ze skryptów i elementów oprogramowania dostarczonych i znajdujących się na serwerach jej partnerów biznesowych. Cookie takie mogą zawierać dane niezbędne partnerowi do realizacji usługi dostarczanej Homerecoding4all.com lub zawierające inne niż wymienione w polityce prywatności dane.

Homerecoding4all.com bardzo starannie dobiera swoich partnerów biznesowych nie odpowiada jednak za ich politykę w zakresie cookies. Dlatego zalecamy weryfikację każdego z naszych partnerów w zakresie własnym i samodzielne podjęcie decyzji, czy chcesz akceptować ich cookies.

Homerecoding4all.com wykorzystuje skrypty następujących partnerów:

a. Roxr Software, Ltd., operatora Clicky.com, z siedzibą w (OR. USA) – statystyki

Jeżeli nie zgadzasz się na umieszczanie na swoim urządzeniu plików cookies możesz zablokować ich umieszczenie odpowiednio konfigurując swoja przeglądarkę internetową. Informacje jak to zrobić znajdziesz w plikach pomocy swojej przeglądarki internetowej. Niestety w przypadku zablokowania plików cookiesm nie możemy zagwarantować poprawnego działania Homerecoding4all.com.

III. Subskrypcja newslettera
W przypadku subskrypcji newslettera oraz wyrażenia zgody na jego otrzymywanie w procesie rejestracji lub składania zamówienia prosimy jedynie o podanie adresu e-mail, na który przesyłane będę informacje handlowe od Administratora, z których w każdej chwili możesz zrezygnować klikając link anulujący subskrypcję i znajdujący się w stopce każdego newslettera.

Dane podane w trakcie subskrypcji newslettera są przetwarzane przez Homerecoding4all.com i następujące podmioty:

FreshMail, operator serwisu Freshmail.com

IV. Polityka prywatności bezpieczeństwa partnerów Homerecoding4all.com
Homerecoding4all.com bardzo starannie dobiera swoich partnerów biznesowych i równie starannie weryfikuje zamieszczanie w Homerecoding4all.com linki do innych stron internetowych. Homerecoding4all.com nie odpowiada jednak za standard i politykę ochrony prywatności stosowaną przez właścicieli, operatorów czy administratorów tych stron. Dlatego zalecamy weryfikację każdego z naszych partnerów w zakresie własnym i samodzielne podjęcie decyzji, czy chcesz powierzyć im Twoje dane osobowe.

V. Udostępnianie Twoich danych osobowych
W szczególnych sytuacjach, w których obowiązujące prawo nakazuje administratorowi udostępnienie zebranych danych organom państwowym, Homerecoding4all.com dane takie udostępni. Za wyjątkiem tych sytuacji, Twoje dane osobowe będą ujawnianie wyłącznie w zakresie, celu i podmiotom wymienionym w niniejszej polityce prywatności.

VI. Zmiana polityki bezpieczeństwa Homerecoding4all.com
Homerecoding4all.com zastrzega sobie prawo zmiany polityki prywatności, o ile będzie wymagać tego obowiązujące prawo, ulegną zmianie warunki technologiczne funkcjonowania Homerecoding4all.com lub zmiana będzie wprowadzać standard wyższy od minimum wymaganego prawem. Aktualny tekst polityki prywatności zawsze będzie znajdować się pod adresem https://www.homerecording4all.com/polityka-prywatnosci/.

VII. Kontakt
Homerecording4all.com kontaktuje się z Tobą korzystając z podanego e-maila, a tylko w szczególnych sytuacjach korzystamy z podanego przez Ciebie numeru telefonu.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości co do polityki prywatności i bezpieczeństwa Twoich danych osobowych zachęcamy do kontaktu pod naszym e-mailem sklep@homerecording4all.com

W przypadku chęci aktualizacji lub usunięcia Twoich danych osobowych, o ile nie możesz lub nie chcesz zrobić tego samodzielnie, prosimy o kontakt pod naszym adresem e-mail sklep@homerecording4all.com.

W powyższych sprawach można również korespondować z nami pod adresem korespondencyjnym:

Piotr Kardas Production
ul. Żarecka 42B/54
42-208 Częstochowa

Zawarcie umowy pomiędzy Kupującym a Sprzedającym może nastąpić na dwa sposoby. Kupujący ma prawo przed złożeniem zamówienia do negocjacji wszelkich zapisów umowy ze Sprzedającym, w tym również zmieniających zapisy poniższego regulaminu. Negocjacje, te powinny być prowadzone w formie pisemnej i kierowane na adres Sprzedającego – Homerecording4all.com (magazyn), Szczebrzeska 55a, 22-400 Zamość. W przypadku zrezygnowania przez Kupującego z możliwości zawarcia umowy na drodze indywidualnych negocjacji zastosowanie ma poniższy regulamin i stosowne przepisy prawa.

 

REGULAMIN

§1 Definicje

1. Adres pocztowy – imię i nazwisko lub nazwa instytucji, położenie w miejscowości (w przypadku miejscowości podzielonej na ulice: ulica, numer budynku, numer mieszkania lub lokalu; w przypadku miejscowości niepodzielonej na ulice: nazwa miejscowości i numer nieruchomości), kod pocztowy oraz miejscowość.

2. Adres reklamacyjny:

Homerecording4all.com (magazyn)
Szczebrzeska 55a
22-400 Zamość

3. Cennik dostaw – znajdujące się pod adresem http://homerecording4all.com/ zestawienie dostępnych rodzajów dostawy i ich kosztów.

4. Dane kontaktowe:

Homerecording4all.com (magazyn)
Szczebrzeska 55a
22-400 Zamość
e-mail: sklep@homerecording4all.com

5. Dostawa – rodzaj usługi przewozowej wraz z określeniem przewoźnika i kosztu wymieniona w cenniku dostaw znajdującym pod adresem homerecording4all.com/dostawa-platnosc

6. Dowód zakupu – faktura, rachunek lub paragon wystawione zgodnie z Ustawą o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004 roku z późniejszymi zmianami i innymi stosownymi przepisami prawa.

7. Karta produktu – pojedyncza podstrona sklepu zawierająca informacje o pojedynczym produkcie.

8. Klient – pełnoletnia osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej a posiadająca zdolność do czynności prawnych, dokonująca u Sprzedającego zakupu związanego bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.

9. Kodeks cywilny – ustawa kodeks cywilny z dnia 23 kwietnia 1964 roku z późniejszymi zmianami.

10. Kodeks dobrych praktyk – zbiór zasad postępowania, a w szczególności norm etycznych i zawodowych, o których mowa w art 2 pkt. 5 Ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym z dnia 23 sierpnia 2007 roku z późniejszymi zmianami.

11. Konsument – pełnoletnia osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, dokonująca u Sprzedającego zakupu niezwiązanego bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.

12. Koszyk – lista produktów sporządzona z oferowanych w sklepie produktów na podstawie wyborów Kupującego.

13. Kupujący – zarówno Konsument, jak i Klient.

14. Miejsce wydania rzeczy – adres pocztowy lub punkt odbioru wskazane w zamówieniu przez Kupującego.

15. Moment wydania rzeczy – moment, w którym Kupujący lub wskazana przez niego do odbioru osoba trzecia obejmie rzecz w posiadanie.

16. Platforma internetowa ODR – unijny serwis internetowy działający na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r. w sprawie internetowego systemu rozstrzygania sporów konsumenckich oraz zmiany rozporządzenia (WE) nr 2006/2004 i dyrektywy 2009/22/WE i dostępny pod adresem https://webgate.ec.europa.eu/odr

17. Płatność – metoda dokonania zapłaty za przedmiot umowy i dostawę wymieniona pod adresem http://homerecording4all.com/

18. Podmiot uprawniony – podmiot uprawniony do pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich w rozumieniu ustawy o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich z dnia 23 września 2016 roku z późniejszymi zmianami.

19. Prawo konsumenckie – ustawa o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 roku.

20. Produkt – minimalna i niepodzielna ilość rzeczy, która może być przedmiotem zamówienia, a która podana jest w sklepie Sprzedającego jako jednostka miary przy określeniu jego ceny (cena/jednostka).

21. Przedmiot umowy – produkty i dostawa będące przedmiotem umowy.

22. Przedmiot świadczenia – przedmiot umowy.

23. Punkt odbioru – miejsce wydania rzeczy nie będące adresem pocztowym, wymienione w zestawieniu udostępnionym przez Sprzedającego w sklepie.

24. Rejestr UOKiK ­– rejestr podmiotów uprawnionych prowadzony przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na podstawie ustawy o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich z dnia 23 września 2016 roku z późniejszymi zmianami i dostępny pod adresem: https://uokik.gov.pl/rejestr_podmiot_uprawnionych.php

25. Rzecz – rzecz ruchoma mogąca być lub będąca przedmiotem umowy.

26. Sklep – serwis internetowy dostępny pod adresem http://homerecording4all.com/, za pośrednictwem, którego Kupujący może złożyć zamówienie.

27. Sprzedający:

Piotr Kardas Production, ul. Żarecka 42B/54, 42-208 Częstochowa,

NIP: 9492126242, REGON: 122427557

zarejestrowany i widoczny w ewidencji CEIDG pod adresem:
https://prod.ceidg.gov.pl/ceidg/ceidg.public.ui/SearchDetails.aspx?Id=a086eba4-eb83-4069-926e-6765f272fff3

KONTO BANKOWE: 40 1090 1795 0000 0001 4299 3938

28. System – zespół współpracujących ze sobą urządzeń informatycznych i oprogramowania, zapewniający przetwarzanie i przechowywanie, a także wysyłanie i odbieranie danych poprzez sieci telekomunikacyjne za pomocą właściwego dla danego rodzaju sieci urządzenia końcowego, potocznie określany Internetem.

29. Termin realizacji – podana na karcie produktu liczba godzin lub dni roboczych.

30. Umowa – umowa zawierana poza lokalem przedsiębiorcy lub na odległość w rozumieniu Ustawy o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 roku w przypadku Konsumentów i umowa sprzedaży w rozumieniu art. 535 Ustawy kodeks cywilny z dnia 23 kwietnia 1964 roku w przypadku Kupujących.

31. Wada – zarówno wada fizyczna, jak i wada prawna.

32. Wada fizyczna – niezgodność rzeczy sprzedanej z umową, a w szczególności jeśli rzecz:

a. nie ma ona właściwości, które rzecz tego rodzaju powinna mieć ze względu na cel w umowie oznaczony albo wynikający z okoliczności lub przeznaczenia;

b. nie ma właściwości, o których istnieniu Sprzedający zapewnił Konsumenta,

c. nie nadaje się do celu, o którym Konsument poinformował Sprzedającego przy zawarciu umowy, a Sprzedający nie zgłosił zastrzeżenia co do takiego jej przeznaczenia;

d. została Konsumentowi wydana w stanie niezupełnym;

e. w razie nieprawidłowego jej zamontowania i uruchomienia, jeżeli czynności te zostały wykonane przez Sprzedającego lub osobę trzecią, za którą Sprzedający ponosi odpowiedzialność, albo przez Konsumenta, który postąpił według instrukcji otrzymanej od Sprzedającego;

f. nie ma ona właściwości, o której zapewniał producent lub jego przedstawiciel lub osoba, która wprowadza rzecz do obrotu w zakresie swojej działalności gospodarczej oraz osoba, która przez umieszczenie na rzeczy sprzedanej swojej nazwy, znaku towarowego lub innego oznaczenia odróżniającego przedstawia się jako producent, chyba że Sprzedający zapewnień tych nie znał ani, oceniając rozsądnie, nie mógł znać albo nie mogły one mieć wpływu na decyzję Konsumenta o zawarciu umowy, albo gdy ich treść została sprostowana przed zawarciem umowy.

33. Wada prawna – sytuacja, kiedy rzecz sprzedana stanowi własność osoby trzeciej albo jest obciążona prawem osoby trzeciej, a także jeżeli ograniczenie w korzystaniu lub rozporządzaniu rzeczą wynika z decyzji lub orzeczenia właściwego organu.

34. Zamówienie – oświadczenie woli Kupującego złożone za pośrednictwem sklepu określające jednoznacznie: rodzaj i ilość produktów; rodzaj dostawy; rodzaj płatności; miejsce wydania rzeczy, dane Kupującego a zmierzające bezpośrednio do zawarcia umowy pomiędzy Kupującym a Sprzedającym.

§2 Warunki ogólne

 

1. Umowa zawierana jest w języku polskim, zgodnie z polskim prawem i niniejszym regulaminem.

2. Miejsce wydania rzeczy musi znajdować się na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.

3. Sprzedający jest zobowiązany i zobowiązuje się świadczyć usługi i dostarczać rzeczy wolne od wad.

4. Wszystkie ceny podawane przez Sprzedającego wyrażone są̨ w polskiej walucie i są̨ cenami brutto (zawierają̨ podatek VAT). Ceny produktów nie zawierają kosztu dostawy, który określony jest w cenniku dostaw.

5. Wszelkie terminy liczone są zgodnie z art. 111 Kodeksu cywilnego, czyli termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia, a jeżeli początkiem terminu oznaczonego w dniach jest pewne zdarzenie, nie uwzględnia się przy obliczaniu terminu dnia, w którym to zdarzenie nastąpiło.

6. Potwierdzenie, udostępnienie, utrwalenie, zabezpieczenie wszelkich istotnych postanowień umowy w celu uzyskania dostępu do tych informacji w przyszłości następuje w postaci:

a. potwierdzenia zamówienia poprzez wysłanie na wskazany adres e-mail: zamówienia, faktury pro forma, informacji o prawie odstąpienia od umowy, niniejszego regulaminu w wersji pdf, wzoru formularza odstąpienia od umowy w wersji pdf, linków do samodzielnego pobrania regulaminu i wzorca odstąpienia od umowy;

b. dołączenia do zrealizowanego zamówienia, wysłanego do wskazanego miejsca wydania rzeczy wydrukowanych: dowodu zakupu, informacji o prawie odstąpienia od umowy, niniejszego regulaminu, wzoru formularza odstąpienia od umowy.

7. Sprzedający informuje o znanych mu gwarancjach udzielonych przez osoby trzecie dla produktów znajdujących się w sklepie.

8. Sprzedający nie pobiera żadnych opłat za komunikację z nim z wykorzystaniem środków porozumiewania na odległość, a Kupujący poniesie jej koszty w wysokości wynikającej z umowy jaką zawarł z osobą trzecią świadczącą na jego rzecz określoną usługę umożliwiającą porozumiewanie na odległość.

9. Sprzedający zapewnia Kupującemu korzystającemu z systemu poprawność́ działania sklepu w następujących przeglądarkach: IE wersja 7 lub nowsza, FireFox wersja 3 lub nowsza, Opera wersja 9 lub nowsza, Chrome wersja 10 lub nowsza, Safari z zainstalowanymi najnowszymi wersjami JAVA i FLASH, na ekranach o rozdzielczości poziomej powyżej 1024 px. Używanie oprogramowania firm trzecich mających wpływ na funkcjonowanie i funkcjonalność przeglądarek: Internet Explorer, FireFox, Opera, Chrome, Safari może mieć wpływ na poprawne wyświetlanie sklepu, dlatego w celu uzyskania pełnej funkcjonalności sklepu http://homerecording4all.com/, należy je wszystkie wyłączyć́.

10. Kupujący może skorzystać z opcji zapamiętania jego danych przez sklep w celu ułatwienia procesu składania kolejnego zamówienia. W tym celu Kupujący powinien podać login i hasło, niezbędne do uzyskania dostępu do swojego konta. Login i hasło są ciągiem znaków ustalanych przez Kupującego, który ma obowiązek zachowania ich w tajemnicy i chronienia przed niepowołanym dostępem osób trzecich. Kupujący ma w każdej chwili możliwość wglądu, poprawiania, aktualizacji danych oraz usuwania konta w sklepie.

11. Sprzedający stosuje się do kodeksu dobrych praktyk.

12. Kupujący zobowiązany jest do:

a.a. niedostarczania i nieprzekazywania treści zabronionych przez przepisy prawa, np. treści propagujących przemoc, zniesławiających lub naruszających dobra osobiste i inne prawa osób trzecich,

a.b. korzystania ze sklepu w sposób nie zakłócający jego funkcjonowania, w szczególności poprzez użycie określonego oprogramowania lub urządzeń,

a.c. niepodejmowania działań takich jak: rozsyłanie lub umieszczanie w ramach sklepu niezamówionej informacji handlowej (spam),

a.d. korzystania ze sklepu w sposób nieuciążliwy dla innych Kupujących oraz dla Sprzedającego,

a.e. korzystania z wszelkich treści zamieszczonych w ramach sklepu jedynie w zakresie własnego użytku osobistego,

a.f. korzystania ze sklepu w sposób zgodny z przepisami obowiązującego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej prawa, postanowieniami regulaminu, a także z ogólnymi zasadami netykiety.

§3 Zawarcie umowy i realizacja

 

1. Zamówienia można składać́ 24 godziny na dobę.

2. W celu złożenia zamówienia Kupujący powinien wykonać co najmniej następujące czynności, z których część może być wielokrotnie powtarzana:

a. dodanie do koszyka produktu;

b. wybór rodzaju dostawy;

c. wybór rodzaju płatności;

d. wybór miejsca wydania rzeczy;

e. złożenie w sklepie zamówienia poprzez użycie przycisku „Kupuję i płacę”.

3. Zawarcie umowy z Konsumentem następuje z chwilą złożenia zamówienia.

4. Realizacja zamówienia Konsumenta płatnego za pobraniem następuje niezwłocznie, a zamówienia płatnego przelewem lub za pośrednictwem systemu płatności elektronicznych po zaksięgowaniu wpłaty Konsumenta na koncie Sprzedającego, co powinno nastąpić w terminie 30 dni od złożenia zamówienia, chyba że Konsument nie był w stanie spełnić świadczenia z nie swojej winy i poinformował o tym Sprzedającego.

5. Zawarcie umowy z Klientem następuje z chwilą przyjęcia zamówienia przez Sprzedającego, o czym informuje on Klienta w terminie do 48 godzin od złożenia zamówienia.

6. Realizacja zamówienia Klienta płatnego za pobraniem następuje niezwłocznie po zawarciu umowy, a zamówienia płatnego przelewem lub za pośrednictwem systemu płatności elektronicznych po zawarciu umowy i zaksięgowaniu wpłaty Klienta na koncie Sprzedającego.

7. Realizacja zamówienia Klienta może być uzależniona od dokonania wpłaty całości lub części wartości zamówienia lub uzyskania limitu kredytu kupieckiego co najmniej o wartości zamówienia lub zgody Sprzedającego na wysłanie zamówienia za pobraniem (płatnego przy odbiorze).

8. Wysłanie przedmiotu umowy następuje w terminie określonym na karcie produktu, a dla zamówień złożonych z wielu produktów w najdłuższym terminie z określonych na kartach produktów. Bieg terminu rozpoczyna się z chwilą realizacji zamówienia.

9. Zakupiony przedmiot umowy jest wraz z wybranym przez Kupującego dokumentem sprzedaży wysyłany wybranym przez Kupującego rodzajem dostawy do wskazanego przez Kupującego w zamówieniu miejsca wydania rzeczy, wraz z dołączonymi załącznikami, o których mowa w §2 pkt 6b.

 

§4 Prawo do odstąpienia od umowy

1. Konsumentowi, przysługuje na podstawie art. 27 Prawa konsumenckiego prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość, bez podania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem kosztów określonych w art. 33, art. 34 Prawa konsumenckiego.

2. Termin odstąpienia od umowy zawartej na odległość wynosi 14 dni od momentu wydania rzeczy, a do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.

3. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy Konsument może złożyć na formularzu, którego wzór stanowi załącznik nr 2 do Prawa konsumenckiego, na formularzu dostępnym pod adresem http://homerecording4all.com/ lub w innej formie zgodnej z Prawem konsumenckim.

4. Sprzedający niezwłocznie potwierdzi Konsumentowi na e-mail (podany przy zawieraniu umowy i inny jeżeli został podany w złożonym oświadczeniu) otrzymanie oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

5. W przypadku odstąpienia od umowy, umowa jest uważana za niezawartą.

6. Konsument ma obowiązek zwrócić rzecz Sprzedającemu niezwłocznie, jednak nie później niż 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie rzeczy przed jego upływem.

7. Konsument odsyła rzeczy będące przedmiotem umowy, od której odstąpił na własny koszt.

8. Konsument nie ponosi kosztów dostarczania treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli nie wyraził zgody na spełnienie świadczenia przed upływem terminu do odstąpienia od umowy lub nie został poinformowany o utracie przysługującego mu prawa odstąpienia od umowy w chwili udzielania takiej zgody lub przedsiębiorca nie dostarczył potwierdzenia zgodnie z art. 15 ust. 1 i art. 21 ust. 1. Prawa konsumenckiego.

9. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będącej przedmiotem umowy a będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

10. Sprzedający niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy złożonego przez Konsumenta zwróci Konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia Konsumentowi rzeczy, a jeżeli Konsument wybrał sposób dostawy inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sprzedającego, Sprzedający nie zwróci Konsumentowi dodatkowych kosztów zgodnie z art 33 Prawa konsumenckiego.

11. Sprzedający dokonuje zwrotu zapłaty przy użyciu takiego samego sposobu płatności, jakiego użył Konsument, chyba że Konsument wyraźnie zgodził się na inny sposób płatności, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.

12. Sprzedający może wstrzymać się ze zwrotem zapłaty otrzymanej od Konsumenta do chwili otrzymania rzeczy z powrotem lub dostarczenia przez Konsumenta dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

13. Konsumentowi zgodnie z art 38 Prawa konsumenckiego nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy:

a. w której cena lub wynagrodzenie zależy od wahań na rynku finansowym, nad którymi Sprzedający nie sprawuje kontroli, i które mogą wystąpić przed upływem terminu do odstąpienia od umowy;

b. w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb;

c. w której przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia;

d. w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;

e. w której przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami;

f. w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;

g. o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą Konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez przedsiębiorcę o utracie prawa odstąpienia od umowy;

h. o dostarczanie dzienników, periodyków lub czasopism, z wyjątkiem umowy o prenumeratę.
§5 Rękojmia
1. Sprzedający na podstawie art. 558§1 Kodeksu cywilnego całkowicie wyłącza odpowiedzialność wobec Klientów z tytułu wad fizycznych i prawnych (rękojmia).

2. Sprzedający ponosi odpowiedzialność wobec Konsumenta na zasadach określonych w art. 556 Kodeksu cywilnego i kolejnych za wady (rękojmia).

3. W przypadku umowy z Konsumentem jeżeli wada fizyczna została stwierdzona przed upływem roku od momentu wydania rzeczy, przyjmuje się, że istniała ona w chwili przejścia niebezpieczeństwa na Konsumenta.

4. Konsument jeżeli rzecz sprzedana ma wadę, może:

a. złożyć oświadczenie o żądaniu obniżenia ceny;

b. złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy;

chyba że Sprzedający niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności dla Konsumenta wymieni rzecz wadliwą na wolną od wad albo wadę usunie. Jeżeli jednak rzecz była już wymieniona lub naprawiana przez Sprzedającego albo Sprzedający nie uczynił zadość obowiązkowi wymiany rzeczy na wolną od wad lub usunięcia wady, nie przysługuje mu prawo do wymiany rzeczy lub usunięcia wady.

5. Konsument, może zamiast zaproponowanego przez Sprzedającego usunięcia wady żądać wymiany rzeczy na wolną od wad albo zamiast wymiany rzeczy żądać usunięcia wady, chyba że doprowadzenie rzeczy do zgodności z umową w sposób wybrany przez Konsumenta jest niemożliwe albo wymagałoby nadmiernych kosztów w porównaniu ze sposobem proponowanym przez Sprzedającego, przy czym przy ocenie nadmierności kosztów uwzględnia się wartość rzeczy wolnej od wad, rodzaj i znaczenie stwierdzonej wady, a także bierze się pod uwagę niedogodności, na jakie narażałby Konsumenta inny sposób zaspokojenia.

6. Konsument nie może odstąpić od umowy, jeżeli wada jest nieistotna.

7. Konsument jeżeli rzecz sprzedana ma wadę, może również:

a. żądać wymiany rzeczy na wolną od wad;

b. żądać usunięcia wady.

8. Sprzedający jest obowiązany wymienić rzecz wadliwą na wolną od wad lub usunąć wadę w rozsądnym czasie bez nadmiernych niedogodności dla Konsumenta.

9. Sprzedający może odmówić zadośćuczynienia żądaniu Konsumenta, jeżeli doprowadzenie do zgodności z umową rzeczy wadliwej w sposób wybrany przez kupującego jest niemożliwe albo w porównaniu z drugim możliwym sposobem doprowadzenia do zgodności z umową wymagałoby nadmiernych kosztów.

10. W przypadku, jeżeli rzecz wadliwa została zamontowana, Konsument może żądać od Sprzedającego demontażu i ponownego zamontowania po dokonaniu wymiany na wolną od wad lub usunięciu wady, jednak zobowiązany jest ponieść część związanych z tym kosztów przewyższających cenę rzeczy sprzedanej albo może żądać od Sprzedającego zapłaty części kosztów demontażu i ponownego zamontowania, do wysokości ceny rzeczy sprzedanej. W razie niewykonania obowiązku przez Sprzedającego, Konsument jest upoważniony do dokonania tych czynności na koszt i niebezpieczeństwo Sprzedającego.

11. Konsument, który wykonuje uprawnienia z tytułu rękojmi, jest obowiązany na koszt Sprzedającego dostarczyć rzecz wadliwą na adres reklamacyjny, a jeżeli ze względu na rodzaj rzeczy lub sposób jej zamontowania dostarczenie rzeczy przez Konsumenta byłoby nadmiernie utrudnione, Konsument obowiązany jest udostępnić rzecz Sprzedającemu w miejscu, w którym rzecz się znajduje. W razie niewykonania obowiązku przez Sprzedającego Konsument jest upoważniony do odesłania rzeczy na koszt i niebezpieczeństwo Sprzedającego. Termin rozpatrywania reklamacji to 14 dni roboczych.

12. Koszty wymiany lub naprawy ponosi Sprzedający, za wyjątkiem sytuacji opisanej w §5 pkt 10.

13. Sprzedający obowiązany jest przyjąć od Konsumenta rzecz wadliwą w razie wymiany rzeczy na wolną od wad lub odstąpienia od umowy.

14. Sprzedający w terminie czternastu dni ustosunkuje się do opartych o art. 5615 kodeksu cywilnego: oświadczenia o żądaniu obniżenia ceny, żądania wymiany rzeczy na wolną od wad, żądania usunięcia wady. Sprzedający w terminie trzydziestu dni (art. 7a prawa konsumenckiego) ustosunkuje się do każdego innego oświadczenia Konsumenta, którego nie dotyczy określony w kodeksie cywilnym termin czternastu dni.

W przeciwnym wypadku uważa się, że uznał za uzasadnione oświadczenie lub żądanie Konsumenta.

15. Sprzedający odpowiada z tytułu rękojmi, jeżeli wada fizyczna zostanie stwierdzona przed upływem dwóch lat od momentu wydania rzeczy Konsumentowi, a jeżeli przedmiotem sprzedaży jest rzecz używana przed upływem roku od momentu wydania rzeczy Konsumentowi.

16. Roszczenie Konsumenta o usunięcie wady lub wymianę rzeczy sprzedanej na wolną od wad przedawnia się z upływem roku, licząc od dnia stwierdzenia wady jednak nie wcześniej niż przed upływem dwóch lat od momentu wydania rzeczy Konsumentowi, a jeżeli przedmiotem sprzedaży jest rzecz używana przed upływem roku od momentu wydania rzeczy Konsumentowi.

17. W przypadku, kiedy określony przez Sprzedającego lub producenta termin przydatności rzeczy do użycia kończy się po upływie dwóch lat od momentu wydania rzeczy Konsumentowi, Sprzedający odpowiada z tytułu rękojmi za wady fizyczne tej rzeczy stwierdzone przed upływem tego terminu.

18. W terminach określonych w §5 pkt 15-17 Konsument może złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy albo obniżeniu ceny z powodu wady fizycznej rzeczy sprzedanej, a jeżeli Konsument żądał wymiany rzeczy na wolną od wad lub usunięcia wady, bieg terminu do złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy albo obniżeniu ceny rozpoczyna się z chwilą bezskutecznego upływu terminu do wymiany rzeczy lub usunięcia wady.

19. W razie dochodzenia przed sądem albo sądem polubownym jednego z uprawnień z tytułu rękojmi termin do wykonania innych uprawnień, przysługujących Konsumentowi z tego tytułu, ulega zawieszeniu do czasu prawomocnego zakończenia postępowania. Odpowiednio stosuje się również do postępowania mediacyjnego, przy czym termin do wykonania innych uprawnień z tytułu rękojmi, przysługujących Konsumentowi, zaczyna biec od dnia odmowy przez sąd zatwierdzenia ugody zawartej przed mediatorem lub bezskutecznego zakończenia mediacji.

20. Do wykonywania uprawnień z tytułu rękojmi za wady prawne rzeczy sprzedanej stosuje się §5 pkt 15-16, z tym że bieg terminu rozpoczyna się od dnia, w którym Konsument dowiedział się o istnieniu wady, a jeżeli Konsument dowiedział się o istnieniu wady dopiero na skutek powództwa osoby trzeciej – od dnia, w którym orzeczenie wydane w sporze z osobą trzecią stało się prawomocne.

21. Jeżeli z powodu wady rzeczy Konsument złożył oświadczenie o odstąpieniu od umowy albo obniżeniu ceny, może on żądać naprawienia szkody, którą poniósł przez to, że zawarł umowę, nie wiedząc o istnieniu wady, choćby szkoda była następstwem okoliczności, za które Sprzedający nie ponosi odpowiedzialności, a w szczególności może żądać zwrotu kosztów zawarcia umowy, kosztów odebrania, przewozu, przechowania i ubezpieczenia rzeczy, zwrotu dokonanych nakładów w takim zakresie, w jakim nie odniósł z nich korzyści, a nie otrzymał ich zwrotu od osoby trzeciej oraz zwrotu kosztów procesu. Nie uchybia to przepisom o obowiązku naprawienia szkody na zasadach ogólnych.

22. Upływ żadnego terminu do stwierdzenia wady nie wyłącza wykonania uprawnień z tytułu rękojmi, jeżeli Sprzedający wadę podstępnie zataił.

23. Sprzedający o ile jest zobowiązany do świadczenia lub świadczenia finansowego na rzecz Konsumenta wykona je bez zbędnej zwłoki, nie później niż terminie przewidzianym w prawie.

§6 Polityka prywatności oraz bezpieczeństwo danych osobowych

 

1. Administratorem baz danych osobowych przekazywanych przez Konsumentów sklepu jest Sprzedający.

2. Sprzedający zobowiązuje się̨ do ochrony danych osobowych zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku oraz Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku. Kupujący podając przy składaniu zamówienia swoje dane osobowe Sprzedającemu wyraża zgodę̨ na ich przetwarzanie przez Sprzedającego w celu realizacji złożonego zamówienia. Kupujący ma w każdej chwili możliwość́ wglądu, poprawiania, aktualizacji oraz usuwania swoich danych osobowych.

3. Szczegółowe zasady zbierania, przetwarzania i przechowywania danych osobowych wykorzystywanych w celu realizacji zamówień przez sklep zostały opisane w Polityce prywatności, która znajduje się pod adresem: http://homerecording4all.com/
§7 Postanowienia końcowe

 

1. Żadne z postanowień niniejszego regulaminu nie ma na celu naruszenia praw Kupującego. Nie może być́ również̇ w ten sposób interpretowane, gdyż̇ w przypadku niezgodności jakiejkolwiek części regulaminu z obowiązującym prawem Sprzedający deklaruje bezwzględne podporzadkowanie się i stosowanie tego prawa w miejsce zakwestionowanego przepisu regulaminu.

2. O zmianach regulaminu i ich zakresie zarejestrowani Kupujący Bedą powiadomieni drogą elektroniczną (na wskazany przy rejestracji lub zamówieniu e-mail). Powiadomienie zostanie wysłane co najmniej na 30 dni przed wejściem w zżycie nowego regulaminu. Zmiany wprowadzane będą w celu dostosowania regulaminu do obowiązującego stanu prawnego.

3. Aktualna wersja regulaminu jest zawsze dostępna dla Kupującego w zakładce regulamin (https://salescrm.pl/homerecording/regulamin). W trakcie realizacji zamówienia oraz w całym okresie opieki posprzedażowej Kupującego obowiązuje regulamin zaakceptowany przez niego przy składaniu zamówienia. Za wyjątkiem sytuacji, kiedy Konsument uzna go za mniej korzystny od aktualnego i poinformuje Sprzedającego o wyborze aktualnego jako obowiązującego.

4. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem stosuje się̨ odpowiednie obowiązujące przepisy prawne. Kwestie sporne, jeśli Konsument wyrazi taką wolę, rozwiązuje się na drodze postępowania mediacyjnego przed Wojewódzkimi Inspektoratami Inspekcji Handlowej lub procesu przed sądem polubownym przy Wojewódzkim Inspektoracie Inspekcji Handlowej. Konsument może również skorzystać z równoważnych i zgodnych z prawem metod przedsądowego lub pozasądowego rozwiązywania sporów np. za pośrednictwem unijnej platformy internetowej ODR lub dokonując wyboru dowolnego podmiotu uprawnionego spośród znajdujących się w rejestrze UOKiK. Sprzedający oświadcza zamiar i wyraża zgodę na pozasądowe rozwiązanie sporu konsumenckiego.

W ostateczności sprawę rozstrzyga sad właściwy miejscowo i rzeczowo.